W dniach 11.08.2020 – 15.08.2020 odbyło się kolejne przedsięwzięcie realizowane przez nasz Instytut.

Tematem zaplanowanej  wizyty przygotowawczej w Islandii był profesjonalny rozwój kadry, w ramach którego organizacja z Mosfellsbær w Islandii podzieliła się z nami swoim doświadczeniem i nowymi technikami kształcenia.

Inicjatywa doszła do skutku, dzięki dofinansowaniu dwumiesięcznego projektu (projekt trwa od 09.07.2020 r. do 08.09.2020 r.), które otrzymaliśmy od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG i funduszy norweskich. Efektem wizyty przygotowawczej było spotkanie na żywo przedstawicieli Instytutu Współpracy Regionalnej z reprezentantami nowo poznanej organizacji partnerskiej z Islandii – Play To Learn More.

Głównym celem wizyty było przygotowanie efektywnych warsztatów dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Dzięki szkoleniom kadra podniesie swoje kwalifikacje oraz pozna nowe, innowacyjne narzędzia pracy.

Wizyta przygotowawcza sprawiła, że Instytut ma szanse doprecyzowania, uszczegółowienia oraz zaplanowania naszego przyszłego wspólnego projektu w ramach Programu Edukacja.

Mamy nadzieję,  że wizyta w Islandii poskutkuje nawiązaniem długoterminowej i owocnej współpracy :)

 

 

 

 

210283