Projekt "European Union Values for a bright tomorrow" odbywał się w dniach 10-17/04/2024 w Rewie i skierowany był do osób pracujących z młodzieżą.

W projekcie wzięły udział :

        1. Fundacja Instytut Współpracy Regionalnej - Poland

        2. Eco Challenge - Romania

        3. Tavo Europa - Lithuania

        4. DAISY Digital Active Innovative Social Youth - Turkiye

        5. Italian Training Research Foundation - Italy

 

To wydarzenie stanowiło okazję do pogłębienia wiedzy uczestników na temat wartości, jakie niesie za sobą Unia Europejska. W trakcie szkolenia uczestnicy mieli możliwość zgłębienia różnorodnych aspektów, jakie definiują i kształtują europejską tożsamość. Poprzez warsztaty, dyskusje i interaktywne sesje uczestnicy rozwijali swoje umiejętności w zakresie pracy z młodzieżą, myśląc jednocześnie o zachęceniu jej do zrozumienia i docenienia fundamentalnych wartości, na których opiera się idea UE.

W ramach tego projektu uczestnicy dodatkowo mieli okazję uczestniczyć w Europejskim Tygodniu Młodzieży! Wydarzenie odbyło się w InnHUB działającym w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie wraz z osobami z Włoch, Rumunii, Litwy, Polski, Białorusi, Ukrainy i Turcji mieli  niezwykłą przyjemność porozmawiać o demokracji. Głównym elementem tego dnia było zagranie w grę “Cake for democracy - Przepis na demokrację”. To doświadczenie polegało na tworzeniu własnego państwa i demokracji a także pozwoliło uczestnikom lepiej zrozumieć, jak ważne jest budowanie demokratycznych struktur i wartości w społeczeństwie. Dzięki takiemu wydarzeniu, jak European Youth Week, młodzi ludzie mają szansę lepiej poznać idee, na których opiera się Unia Europejska.To nie tylko okazja do dyskusji, ale także do integracji między młodymi ludźmi z różnych krajów, co prowadzi do budowania więzi i wspólnego rozwoju. Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu i za szansę, jaką daje nam European Youth Week, aby wspólnie eksplorować i promować demokratyczne wartości.

W ramach projektu "European Union Values for a bright tomorrow" zostały wypracowane następujące produkty końcowe projektu: 

European Union Values - participants's presentations

Dziękujemy również wszystkim Uczestnikom i Organizacjom, za wzięcie udziału w naszym akredytowanym projekcie. DO ZOBACZENIA !

 

\    

270927