wizyty studyjne

W ramach realizowanego projektu "European Union Values for a Bright Tomorrow" w Rewie (10-17.04.2024) mieliśmy okazję wziąć również udział w Europejskim Tygodniu Młodzieży w Gdańsku, który odbył się 15 kwietnia 2024.
Wydarzenie odbyło się w InnHUB działającym w @biblioteka_ug Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie wraz z osobami z Włoch, Rumunii, Litwy, Polski, Białorusi, Ukrainy i Turcji mieliśmy niezwykłą przyjemność porozmawiać o demokracji.

Temat naszego Training Course, który odbywał się w Rewie, idealnie wpisywał się w wartości, jakimi kieruje się Unia Europejska. Rozmawialiśmy o demokracji, o jej istocie i wyzwaniach, jakie stawia przed młodymi ludźmi. Głównym elementem spotkania w Gdańsku było zagranie w grę “Cake for democracy - Przepis na demokrację”. To doświadczenie polegało na tworzeniu własnego państwa i demokracji a także pozwoliło nam lepiej zrozumieć, jak ważne jest budowanie demokratycznych struktur i wartości w społeczeństwie.

Dzięki takiemu wydarzeniu, jak #EuropeanYouthWeek, młodzi ludzie mają szansę lepiej poznać idee, na których opiera się Unia Europejska.

Była to nie tylko okazja do dyskusji, ale także do integracji między młodymi ludźmi z różnych krajów, co prowadzi do budowania więzi i wspólnego rozwoju.

Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu i za szansę, jaką daje nam European Youth Week, aby wspólnie eksplorować i promować demokratyczne wartości.

 

     

270930